Sulyok Tamás július 20-a körül már nem lesz Magyarország köztársasági elnöke”. A kormányfő szerint, ha az Országgyűlés elfogadja a javaslatot, akkor Sulyok Tamás megbízatása várhatóan július 20. körül érhet véget. Augusztus 20. előtt új államfőt választanának: Magyar Péter arról is beszélt, hogy a tervezetet már jövő héten az Országgyűlés elé terjesztik. A cél az, hogy augusztus 20. előtt új köztársasági elnököt válasszanak Magyarországon. A kormányfő szerint olyan jelöltet szeretnének találni, akit nemcsak a kormánypárti oldal, hanem az ellenzék egy része is támogatni tud. A bejelentés így nemcsak Sulyok Tamás sorsáról szól, hanem arról is, milyen új közjogi irányt venne az ország a következő hetekben. Változás jöhet az Alkotmánybíróságnál és Polt Péternél is: MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
–